Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| (4 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 15: | Rivi 15: | ||
|- | |- | ||
| EUNIS EEA|| colspan="6" | 7494 [http://eunis.eea.europa.eu/sites/7494] [1] | | EUNIS EEA|| colspan="6" | 7494 [http://eunis.eea.europa.eu/sites/7494] [1] | ||
|- | |||
| kunta|| colspan="6" | Asikkala | |||
|- | |||
| ympäristötoimi || colspan="6" | | |||
|- | |||
| Omistaja || colspan="6" | | |||
|- | |||
| Pinta-ala|| colspan="6" | n. 100 ha | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Kailanpohjan luonnonsuojelualue | ! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Kailanpohjan luonnonsuojelualue | ||
|- | |- | ||
| kunta|| colspan="6" | | kunta|| colspan="6" | Hollola | ||
|- | |- | ||
| ympäristötoimi || colspan="6" | | | ympäristötoimi || colspan="6" | | ||
| Rivi 24: | Rivi 32: | ||
| Omistaja || colspan="6" | | | Omistaja || colspan="6" | | ||
|- | |- | ||
| Pinta-ala|| colspan="6" | n. 100 | | Pinta-ala|| colspan="6" | n. 100 ha | ||
|- | |||
! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Kailanpohjan luonnonsuojelualue | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Tontit | ! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Tontit | ||
| Rivi 40: | Rivi 50: | ||
! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Kartta | ! bgcolor="#C6E5C6" colspan="6"|Kartta | ||
|- | |- | ||
| - | | - Karttapaikka || colspan="6" | [http://kansalaisen.karttapaikka.fi/kartanhaku/paikannimihaku.html?e=413544&n=6775979&scale=40000&tool=siirra&width=600&height=600&query=hae&hakutapa=paikannimihaku&nimi=Kailanpohja&osoite=&kunta=Hollola&isShown=true&lang=fi] | ||
|- | |- | ||
| - | | - Open Street Map || colspan="6" | [http://kansalaisen.karttapaikka.fi/karttalinkki/karttalinkki.html?e=380665&n=7023412&scale=40000&tool=siirra&width=600&height=600&lang=fi] | ||
|} | |} | ||
'''Kailanpohjan luonnonsuojelualue''' on osa [[Kutajärven alue]]en Natura 2000 -luonnonsuojelualuetta [[Vesijärvi (14.241.1.001)/Kailanpohja|Kailanpohjassa]]. | |||
'''Kailanpohjan luonnonsuojelualue''' on osa [[Kutajärven alue]]en Natura 2000-luonnonsuojelualuetta [[ | |||
{| align="center" class="toccolours" style="margin: 0 auto" | {| align="center" class="toccolours" style="margin: 0 auto" | ||
| Rivi 59: | Rivi 67: | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Kutajärven alue]] | [[Luokka:Kutajärven alue]] | ||
[[Luokka: | [[Luokka:Natura 2000 -alue]] | ||
[[Luokka: | [[Luokka:Ramsar-alue]] | ||
[[Luokka:Valtioneuvoston valtakunnallinen lintuvesiensuojeluohjelma]] | |||
Nykyinen versio 20. huhtikuuta 2023 kello 12.25
| Kutajärven alue FI0306006 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vesijärvi | ||||||
| Hämeen ely | YSA | |||||
| Hämeen ely | LVO | |||||
| EUNIS EEA | FI0306006 [1] | |||||
| EUNIS EEA | 7494 [2] [1] | |||||
| kunta | Asikkala | |||||
| ympäristötoimi | ||||||
| Omistaja | ||||||
| Pinta-ala | n. 100 ha | |||||
| Kailanpohjan luonnonsuojelualue | ||||||
| kunta | Hollola | |||||
| ympäristötoimi | ||||||
| Omistaja | ||||||
| Pinta-ala | n. 100 ha | |||||
| Kailanpohjan luonnonsuojelualue | ||||||
| Tontit | ||||||
| tontti | ||||||
| Sijainti | ||||||
| Itäistä pituutta E | ||||||
| Pohjoista leveyttä N | ||||||
| MGRS | ||||||
| Kartta | ||||||
| - Karttapaikka | [3] | |||||
| - Open Street Map | [4] | |||||
Kailanpohjan luonnonsuojelualue on osa Kutajärven alueen Natura 2000 -luonnonsuojelualuetta Kailanpohjassa.
| Kutajärven alue | ||
|
Kailanpohjan luonnonsuojelualue | Kirkonselkä | Laasonpohja | Lahdenpohja | Teräväiset |


