Luonetjärvi (14.295.1.015)/Luonetjärvi
Peuraniemi on kaunis mäntyä kasvava niemi Luonetjärven itärannalla. Peuraniemen kohdalla on Luonetjärven syvin kohta, jonka syvyys on noin 20 m.
Peuraniemi on kaunis mäntyä kasvava niemi Luonetjärven itärannalla. Peuraniemen kohdalla on Luonetjärven syvin kohta, jonka syvyys on noin 20 m.
p (Tekstin korvaus – ”° It.” muotoon ””) |
p (Tekstin korvaus – ”° Pohj.,” muotoon ”,”) |
||
| Rivi 9: | Rivi 9: | ||
|Kuvaus=Peuraniemi on kaunis mäntyä kasvava niemi Luonetjärven itärannalla. Peuraniemen kohdalla on Luonetjärven syvin kohta, jonka syvyys on noin 20 m. | |Kuvaus=Peuraniemi on kaunis mäntyä kasvava niemi Luonetjärven itärannalla. Peuraniemen kohdalla on Luonetjärven syvin kohta, jonka syvyys on noin 20 m. | ||
|Kunta=Jyväskylä | |Kunta=Jyväskylä | ||
|Koordinaatit=62. | |Koordinaatit=62.41022822036948, 25.60719108529156 | ||
|Tyyppi=Nuotiopaikka, Uimaranta | |Tyyppi=Nuotiopaikka, Uimaranta | ||
|Ylläpito=Tavallinen käyttäjä | |Ylläpito=Tavallinen käyttäjä | ||
}} | }} | ||
Peuraniemessä on Tikkakosken Latu ry:n ylläpitämä Peuraniemen laavu. Paikka on melojien ja retkeilijöiden suosima ja talvella laavun kautta menee Tikkakosken itärannan hiihtolatu. | Peuraniemessä on Tikkakosken Latu ry:n ylläpitämä Peuraniemen laavu. Paikka on melojien ja retkeilijöiden suosima ja talvella laavun kautta menee Tikkakosken itärannan hiihtolatu. | ||
Peuraniemen laavu
Peuraniemessä on Tikkakosken Latu ry:n ylläpitämä Peuraniemen laavu. Paikka on melojien ja retkeilijöiden suosima ja talvella laavun kautta menee Tikkakosken itärannan hiihtolatu.
Sivua on viimeksi muutettu 29. toukokuuta 2014 kello 22.18.


