Sairakkalanjärvi (35.837.1.003)/
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 58: | Rivi 58: | ||
!- bgcolor="#C6E5C6" colspan="6" |Linnut | !- bgcolor="#C6E5C6" colspan="6" |Linnut | ||
|- | |- | ||
| kahlaajat || [[isokuovi]] | !- bgcolor="#C6E5C6" colspan="6" |kahlaajat | ||
|- | |||
| [[isokuovi]] || <small>2011</small> | |||
|- | |||
| [[töyhtöhyyppä]] <small>2011</small> || | |||
|- | |- | ||
| puolisukeltajat || || | | puolisukeltajat || || | ||
Versio 18. heinäkuuta 2012 kello 01.59
| Sairakkalanjärven luonnonsuojelualue | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sairakkalanjärvi | ||||||
| Hämeen ely | YSA | |||||
| Hämeen ely | LVO | |||||
| EUNIS EEA | 195486 [1] | |||||
| kunta | Hollola | |||||
| ympäristötoimi | ||||||
| Omistaja | ||||||
| Pinta-ala | ha | |||||
| Tontti | ||||||
| Sijainti | ||||||
| Itäistä pituutta E | 408851 | |||||
| Pohjoista leveyttä N | 6765228 | |||||
| MGRS | L4311A3 L4311A4 | |||||
| Kartta | ||||||
| - Karttapaikka | [2] | |||||
| - Open Street Map | [3] | |||||
| Kasvit | ||||||
| Puut | ||||||
| Pensaat | ||||||
| Kukat ja ruohot | ||||||
| Sammaleet ja jäkälät | ||||||
| Maaeläimet | ||||||
| Kalat | ||||||
| Linnut | ||||||
| kahlaajat | ||||||
| isokuovi | 2011 | |||||
| töyhtöhyyppä 2011 | ||||||
| puolisukeltajat | ||||||
| sukeltajat | ||||||
| muut linnut | ||||||
| Yhdistykset | ||||||
| lintualueyhdistys | ||||||
| kalastuslueyhdistys | ||||||
| järviyhdistys | ||||||


